Dukatići čuvaju prirodu

Učenici 3. razreda sudjelovali su na 9. kreativnom natječaju “Volim mlijeko” na temu Naš planet Zemlja. Za svoj trud svaki učenik nagrađen je priznanjem. Uz dobiveno priznanje učenici su pozvani da se pridruže projektu „Dukatići čuvaju prirodu“. Projekt je namijenjen učenicima nižih razreda osnovne škole u Republici Hrvatskoj. Kroz Malu školu zaštite prirode učenici su na pristupačan i zabavan način, putem kratkih i poučnih priča usvajali osnovne pojmove u vezi s očuvanjem prirode, odlaganjem otpada te općenito ekološki svjesnim ponašanjem. Koliko su naučili, učenici su provjeravali u kratkim kvizovima kojima završava svaka priča. Njihov uspjeh nagrađen je diplomom “Dukatić – čuvar prirode” koju su dobili na kućnu adresu i na to bili izuzetno ponosni. Sve što su „čuvari prirode“ naučili, primijeniti će u svakodnevnom životu i isto podučiti i svoje bližnje.