Obilježavanje Dana sjećanja na sve žrtve Domovinskog rata te Dana sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje

Učenici i učitelji Osnovne škole “Skakavac” su se i ove godine uključili u obilježavanje Dana sjećanja na sve žrtve Domovinskog rata te Dana sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje. Tijekom ovoga tjedna organizirane su likovne, povijesne i kreativne radionice, a najuspješniji učenički radovi predstavljeni su na izložbi u holu škole. Dana 16. studenog, svi razredni odjeli naše škole sudjelovali su u obilježavanju ovog važnog dana iz hrvatske povijesti. Čin spomena, „I u mom gradu Vukovar svijetli“ organiziran je skromno, ali dostojanstveno. Učenici su minutom šutnje i paljenjem svijeća ispred improviziranog oltara, odali počast svim žrtvama i prisjetili se koliku je važnost ovaj grad imao u Domovinskom ratu te zašto svake godine cijela Republika Hrvatska iskazuje poštovanje i zahvalnost Vukovaru i njegovim žrtvama. Učenici su imali priliku razgledati izložbu postavljenu u glavnom holu škole na kojem su tijekom cijelog dana bili izloženi učenički radovi, ali i fotografije grada Vukovara, njegovih istaknutih branitelja te tekstovi novinara Siniše Glavaševića.